Największa gitarowa orkiestra zagra w tym roku pod hasłem Gitarowe Rodziny!

Rodzinne grupy gitarowe to wielka tradycja imprezy. Od pierwszej edycji do Rekordu dołączają całe pokolenia gitarzystów i gitarzystek. Weterani pamiętający pierwszą odsłonę festiwalu dziś przyjeżdżają do Wrocławia z własnymi dziećmi. W tym roku, już po raz dwudziesty, tysiące gitarzystów przybędzie do Wrocławia, aby doświadczyć frajdy ze wspólnego grania. Stanowimy wielką gitarową rodzinę, dlatego szczególnie gorąco zapraszam w tym roku właśnie rodziny, w których muzyka i muzykowanie jest obecne nie tylko przed Rekordem, ale i na co dzień.

1 maja na wrocławskim Rynku zagrają m.in. Jose Torres z synem Filipem oraz Piotr Baron z synem Aleksandrem dobrze znanym z grupy Afromental. Do orkiestry dołączą rodzinnie również Wojciech Hoffman (Turbo) , Piotr Łukaszewski (ex IRA) z synami a także Oskar Worgacz, który w 2009 roku jako 3,5 letni gitarzysta zagrał na scenie razem z muzykiem Deep Purple, Steve’em Morsem.

Podczas 20. edycji imprezy na rodziny czekać będzie szereg atrakcji – w Strefie Gitarowego Krasnoludka będzie można m.in. pomalować twarz w gitarowe motywy i nauczyć się grać na ukulele. Nie zabraknie wspólnego śpiewania dziecięcych hitów z bajek Disneya i Akademii Pana Kleksa. Dorośli będą mogli skorzystać z warsztatów last minute gwarantujących szybką naukę 5 akordów „Hey Joe”. Na Rynku stanie także specjalna ścianka, przy której profesjonalni fotografowie wykonają pamiątkowe zdjęcia rodzinne.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie Gitarowe rodziny do udziału w konkursie na najlepsze rodzinne zdjęcia z Gitarowego Rekordu Świata. Od 13 marca do 30 kwietnia zbieramy zdjęcia z poprzednich edycji festiwalu. Aby wziąć udział w konkursie należy przesyłać rodzinne zdjęcia mailowo na adres: gitarowerodziny@gmail.com lub wrzucić zdjęcia na swoje social media (Uwaga! Zdjęcia muszą zawierać oznaczenie profilu Gitarowego Rekordu Świata i Leszek Cichoński – Workshop oraz #gitarowerodziny). Z pośród wszystkich zdjęć wybierzemy zwycięzców, którzy otrzymają od nas rodzinne zestawy gitarowych gadżetów.