Zapraszamy serdecznie na symfoniczną wersję utworów Jimi Hendrixa do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Gość specjalny: Malford Milligan!
Jubileusz 25-lecia działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego.
Thanks Jimi Symfonicznie – 1.10. 2016, godz. 18:00 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki.

W tym roku mija 25 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop”, który stał się Biblią rockowej gitary dla tysięcy fanów tego pięknego instrumentu. Dla kilku pokoleń gitarzystów była to pierwsza w życiu szkółka, często to wlaśnie od niej zaczynała się ich życiowa przygoda z gitarą. Pierwszą odsłoną tego okrągłego Jubileuszu był „Zlot Studentów Leszka Cichońskiego“ – 1 maja podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa ze swoim „profesorem” zagrało wielu znanych już i cenionych gitarzystów m.in. Bartek Papierz, Krzysztof Kawałko, Jacek Jaguś, a nawet rosyjski wirtuoz Roman Miroshnichenko. Ich muzyczna kariera zaczęła się właśnie podręczników i warsztatów prowadzonych przez Cichońskiego.

Drugą odsłoną Jubileuszu artysty jest niezwykły koncert – Thanks Jimi Symfonicznie, który odbędzie się 1 października w pięknej i genialnie brzmiącej Sali Głównej KGHM Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Utwory Jimiego Hendrixa zabrzmią w nowych, niekiedy zaskakujących aranżacjach. Leszek Cichonski powiedzial nam, że w tym programie orkiestra symfoniczna nie jest tylko tłem dla zespołu i solistów, ale pełni bardzo ważną, samodzielną rolę, często gra główne motywy oraz rozbudowane intra bez zespołu. Dla wielu fanów Jimiego będzie to z pewnoscią ogromne zaskoczenie.

Najbardziej znane hity, jak: „Foxy Lady”, „Voodoo Child”, czy „Hey Joe” można będzie usłyszeć w zupełnie nowym wymiarze i wzbogaconym brzmieniu NFM Filharmonii Wrocławskiej, ktorą poprowadzi dyrygent Jerzy Kosek. Wystąpią muzycy współpracujący z Cichońskim od dawna:
Tomasz Grabowy – bass,
Robert Jarmużek – keyb.
Wojciech Buliński – drums
oraz soliści:
Jorgos Skolias – vocal i oczywiście autor projektu Leszek Cichoński – guitar & vocal.
Gościem specjalnym, który uświetni ten koncert jest wyjątkowy artysta, wokalista legendarnej grupy Storyville – Malford Milligan.

Leszek Cichoński zaprosił również dwóch niezwykłych gitarzystów, którzy jako mali chłopcy zarazili się od niego gitarową pasją: interesującego instrumentalistę – Łukasza Krzywickiego i światowego formatu gitarzystę klasycznego – Krzysztofa Meisingera, który jest również znakomitym dyrygentem i w jednym z utworów poprowadzi NFM Filharmonię Wrocławską.

Zapraszamy na ten koncert szczególnie gorąco wszystkich, których przygoda z gitara zaczęła się wlaśnie od szkoły „Blues-Rock Guitar Workshop”, warsztatów lub programow telewizyjnych Leszka.

A jeśli ktoś chce się podzielić wspomnieniami inspirowanymi warsztatami, lekcjami Leszka Cichońskiego – może je umieścić na Facebooku na stronie grupy „Uczniowie Leszka Cichońskiego”: https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego/

BILETY:
VIP – 200* zł / 100 zł
I kategoria – N 80 zł / U 60 zł
II kategoria – N 60 zł / U 40 zł
III kategoria – N 40 zł / U 25zł
VIP* – z zaproszeniem do VIP Room
Wydarzenie specjalne. Nie przyjmujemy zwrotów biletów.