Aż 6346 gitarzystów pod dyrekcja Leszka Cichonskiego zagrało „Hey Joe” bijac na glowe rekord Guinnessa. Poprzedni rekord należal do Amerykanów, udalo im sie zgromadzić 2052 gitarzystów.

Niewatpliwa atrakcja byl u dział w imprezie legendy gitarowego rocka Steve’a Morse’a z grupy Deep Purple, piekna pogoda i jak zawsze fantastyczna atmosfera muzycznego pikniku – siódma edycja Thanks Jimi Festival nie mogla zakonczyć sie inaczej, jak tylko ponownym pobiciem przez nas gitarowego rekordu Guinnessa, który jeszcze do wczoraj wynosił 1951 osób. Jednak tak wysokiego, ponad szesciotysiecznego wyniku zupelnie nikt sie nie spodziewał.

– Szok, szok, szok – mówił chwile pózniej Krzysztof Jakubczak, organizator imprezy. – Liczyłem na trzy tysiace, po cichu – na cztery. Ale to, co sie wydarzyło, bije wszystko. Trudno bedzie to komus na swiecie powtórzyć, no chyba że nam, za rok we Wrocławiu.

Na scenie wsród uczestników i słynnego muzyka Deep Purple pojawily sie giganci polskiej gitary: prócz Leszka Cichonskiego grali m.in.Marek Raduli, Ryszard Sygitowicz, Sebastian Riedel i grupa Cree, Mietek Jurecki, Andrzej Malcherek, Radek Chwieralski, Todd Wolfe – gitarzysta Sheryl Crow, Feedback family za Szwecji, Massimo Ormea ( Italy) Stan Skibby (Chicago), David Price, Krzysztof Misiak, Zygmunt Janiak (ex Budka Suflera), Krzysztof Jaworski, Wojciech Hoffman.

Thanks Jimi Festival był transmitowany przez Internet, aby caly Swiat mógł zagrać z z nami. Muzyczny most polaczył Wroclaw z Detroit , Chicago i New York www.thanksjimi.com – Dzieki Rafalowi Nowakowskiemu – UNDERDOG, zagrali z nami online również w Szwecji fampersson.se, na Wegrzech a nawet w Australii . Idee festiwalu online wspiera Guitar Player Magazine, który promuje te akcje jako 1st of May Word Guitar Day www.guitarplayer.com/article/polish-thanks-jimi.