„Urodziny Jimiego Hendrixa (27.11.) i Leszka Cichońskiego (25.11.)” – Koncert we Wrocławiu

29 listopada we wrocławskim klubie Stary Klasztor odbędzie się specjalny koncert – połączone urodziny Jimiego Hendrixa i Leszka Cichońskiego.
Co roku Leszek Cichoński dziękuje Hendrixowi za inspirację zbierając tysiące gitarzystów na wrocławskim Rynku i wykonując razem Rekordowe „Hey Joe”. Na urodzinowym koncercie można więc będzie usłyszeć najbardziej znane przeboje obu Jubilatów: Jimiego i Leszka oraz wiele rockowych hitów z lat siedemdziesiątych, nie zabraknie też kultowej kompozycji Cichońskiego „Thanks Jimi”.
 Na scenie pojawią się specjalni goście m.in.:
Wojciech Hoffman (TURBO) , Damian Ukeje. Remigiusz Szuman ., gitarzysta Raya Charlesa – Kenny Carr! Artystom towarzyszyć będzie świetna sekcja Guitar Workshop: Tomasz Grabowy – bass oraz grający w grupie Mikromusic : Robert Jarmużek- keyb i Łukasz Sobolak – drums
– „Jimi Hendrix odszedł od nas 53 lat temu, kończyłby właśnie 81 lat . W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła Świat. Jest mu więc za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 21 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem. Hendrix urodził się 27., a ja 25 listopada. Koncert musielismy przesunąć na 29 listopada niemniej zapraszam wszystkich na nasze wspólne urodziny do klubu „Stary Klasztor” we Wrocławiu – mówi Leszek Cichoński.

Linki:
Cichoński /Riedel/Raduli- Thanks Jimi – https://youtu.be/HHNqJTSgl-E
Teledyski:
Leszek Cichonski feat Malford Milligan – Purple Haze – https://youtu.be/9VDrL4AH7ac
Cichoński / Łyczkowski – Co masz w głowie – https://youtu.be/831BdJPzbU8
Thanks Jimi Symphonic https://youtu.be/Tl98zheCC5U

Urodziny JIMIEGO HENDRIXA i LESZKA CICHOŃSKIEGO w Starym Klasztorze, Wrocław  – 29.11.2023r
Wystąpią:
Leszek Cichoński – voc.& guit.
Wojciech Hoffman (TURBO) ,
Damian Ukeje – voc.
Kenny Carr – guit.
Waldemar ACE Mleczko – guit.
Remigiusz Szuman – vocal & guit.,
Tomasz Grabowy i David Price– bass
Robert Jarmużek- keyb
Łukasz Sobolak – drums

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/691129516287178