Soba gram - singiel i videoclip Leszka Cichonskiego

Soba gram - singiel i videoclip Leszka Cichonskiego

„Soba Gram” to tytuł piatej płyty Leszka Cichonskiego, która nakładem Luna Music ukaże sie jesienia, a także tytuł singla, który już rozbrzmiewa na antenie radiowej Trójki i innych rozgłosni.

Utwór zabrzmiał także z okazji bicia Gitarowego Rekordu Guinessa – w czasie Thanks Jimi Festival na wrocławskim Rynku oraz na Wyspie Słodowej, gdzie zespól Cichonskiego zaprezentował też kilka innych utworów, które znajda sie na płycie.

Tekst piosenki „Soba Gram” wyszedł spod pióra Jacka Cygana, zainspirowanego muzyka, gitarowa pasja Leszka i widokiem tysiecy gitar grajacych razem „Hey Joe” podczas gitarowego rekordu. Na płycie zagrali muzycy, którzy od lat współpracuja z Leszkiem Cichonskim: Tomasz Grabowy, Łukasz Sobolak i Robert Jarmużek. Goscinnie zaspiewali Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska oraz młody rockowy wokalista Łukasz Łyczkowski.

To długo oczekiwany przez fanów, pierwszy w pełni autorski krażek tego instrumentalisty, a od kilku lat również wokalisty. Album powstawał przez ponad dwa lata. Jest na nim jedenascie utworów, w tym cztery z wykorzystaniem gitar akustycznych. Miłosnicy gitarowego grania beda zachwyceni – na płycie znajda zarówno ostre rockowe riffy i finezyjne solówki, jak i balladowe klimaty, swietne głosy i ciekawe, refleksyjne teksty.