Z okazji urodzin Jimiego Hendrixa Leszek Cichoński, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, szykuje jesienny hołd dla artysty – 28 listopada we wrocławskim Imparcie odbędzie się koncert z największymi przebojami największego gitarzysty wszechczasów.
Na scenie pojawią się obok Leszka Cichońskiego : Łukasz Łyczkowski- finalista The Voice of Poland, Marek Bałata, Damian Szewczyk a także kilkudziesięcioosobowa Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska. Koncert został przeniesiony do sieci i transmitowany będzie m.in. na oficjalnym fanpage’u Miasta Wrocław.

Występ będzie okazją, by usłyszeć na żywo materiał z wydanego w tym roku nowego krążka Cichońskiego. „Thanks Jimi Symphonic” – to pierwszy na świecie symfoniczny program z muzyką Jimiego Hendrixa, który został wydany na płycie. Premiera albumu Leszka Cichońskiego zbiegła się z 50. rocznicą śmierci legendarnego artysty. Tytułowym utworem jest kompozycja pt. „Thanks Jimi” – hymn Gitarowego Rekordu Guinnessa. Angielski tekst do tego kawałka napisał amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem – wokalistą Storyville, który wziął udział w nagraniu płyty. Okładkę zaprojektował ceniony artysta Andrzej Pągowski.. Na krążku znajdują się takie hity jak „Foxy Lady”, „Purple Haze”,”Hey Joe” w wersji bolero czy „Little Wing”.

Już 28 listopada o godz. 19:00, dzień po urodzinach Jimiego Hendrixa, będzie można usłyszeć jego największe przeboje. Na scenie zobaczymy
Leszka Cichońskiego,
Marka Bałatę,
Damiana Szewczyka,
Łukasza Łyczkowskiego,
finalistę The Voice of Poland,
Orkiestrę Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska. 

 Jimi odszedł od nas 50 lat temu. W ciągu zaledwie trzech lat stworzył muzykę, która zmieniła świat. Jest mu za co dziękować. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – dzięki Jimiemu od 18 lat tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, cieszymy się razem muzyką, a co najważniejsze – przeżywamy ją razem, przekazując sobie nowy gest pozdrowienia – znak Uni-Vibe – jednoczącą moc muzyki” – mówi Leszek Cichoński. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Wydziału Kultury Wrocławia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

To pierwszy na Świecie krążek z opracowaniami muzyki Hendrixa na orkiestrę symfoniczną. Wydarzenie to zostało przeniesione do sieci i transmitowane m.in. na oficjalnym fanpage’u Miasta Wrocław i Fb Leszek  Cichoński  Guitar Workshop.

Transmisja