W ramach imprez towarzyszących Festiwalowi „Thanks Jimi” i „Gitarowemu Rekordowi Guinnessa” 3 maja w Vertigo Jazz Club & Restaurant wystąpi Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów).
Odznaczony w 2017 roku medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medalem „zasłużony dla Miasta Wrocławia”. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii.

Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami m.in. Carlosem Johnsonem, Stanem Skibby i Johnem „Broadway” Tuckerem. . Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Dwa jego albumy : CD + DVD „Cichoński -The Best of Studio and Live” i autorski „Soba gram” były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. Również album „Hey Jimi – polskie gitary grają Hendrixa” zrealizowany we współpracy i z inicjatywy Jana Chojnackiego miał nominacje do Fryderyków 2009.

Grupa Leszka Cichońskiego „Guitar Workshop” zagra składzie:

Tomasz Grabowy – bass
Krzysztof Baranowicz – keyb.
Wojciech Buliński – drums
Leszek Cichoński – guit. & voc .

Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014.

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów BB Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty „Sobą gram”, która niedawno ukazała się na vinylu.

Zachęcamy do rezerwacji miejsc w klubie: emenago.com/i/vertigojazz