Gitarowy Rekord Świata ogłasza ostateczną datę imprezy – 19. edycja jednego z największych festiwali muzyki gitarowej odbędzie się 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli, a także w sieci.

 – Nowy termin i lokalizacja umożliwiają zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z obostrzeniami wynikającymi z epidemii. Najważniejsze, że będziemy mogli spotkać się we Wrocławiu – mówią organizatorzy. Pergola to miejsce dobrze znane uczestnikom Rekordu – co roku odbywają się tu koncerty gwiazd towarzyszące festiwalowi. Udział w Gitarowym Rekordzie 2021 potwierdził już Jan Borysewicz.

Gitarowe święto odbędzie się zatem zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, z zachowaniem niezbędnych obostrzeń. Przez cały czas trwania imprezy w mocy pozostawać będzie hasło „Dystans – dezynfekcja – maseczka”. W zależności od aktualnych obostrzeń liczba uczestników na Pergoli może zostać w pewnym stopniu ograniczona, dlatego warto dołączać do bicia Rekordu online.    Może np.  dlatego równocześnie zapraszamy wspólnego grania i bicia Gitarowego Rekordu ONLINE.

W 2020 roku Gitarowy Rekord odbył się w całości w internecie. „Hey Joe” zagrało razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – aż 7 998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, uczestnicy nadesłali ponad 5 tysięcy zdjęć i filmów, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA. W tym roku ma być podobnie. – Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację domów kultury, szkół gitarowych, wszystkich fanów gitary, od Wrocławia po Zanzibar – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

 Zlot  uczniów Cichońskiego

W tym roku mija 30 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop” , który stał się prawdziwą biblią dla kilku pokoleń gitarzystów. Z tej okazji, 19 czerwca, podczas Gitarowego Rekordu odbędzie się zlot uczniów i studentów szefa gitarowej orkiestry, którzy korzystali z kultowego podręcznika. Organizatorzy Rekordu zachęcają, aby dzielić się swoimi gitarowymi historiami w mediach społecznościowych festiwalu oraz na grupie https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego. Czekają nagrody, w tym najważniejsza – możliwość zagrania na scenie głównej podczas Gitarowego Rekordu Świata.

 Bieżące informacje o Gitarowym Rekordzie Świata 2021 pojawiać się będą na www.heyjoe.pl , https://www.facebook.com/LeszekCichonskiGuitarWorkshop oraz www.facebook.com/GitarowyRekord