Gitarowy Rekord Świata 2021 – na przekór pandemii zagraliśmy „Hey Joe- A new story”!

W sobotę, 19 czerwca,  na wrocławskiej Pergoli zagrali m.in. Jan Borysewicz (wspólnie z nim „rekordziści” zagrali przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”), Grzegorz Skawiński (który wykonał kilka utworów z repertuaru Hendrixa, „w towarzystwie” m.in. śpiewającej „Foxy Lady” Patrycji Markowskiej, która z obecnymi we Wrocławiu łączyła się przez Internet),  Piotr Bukartyk , basista Budki Suflera Mieczysław JureckiKrzesimir Dębski czy, uznawany za polskiego ambasadora gitary na świecie, Adam Palma, który w poprzednim roku wygrał dramatyczną walkę z koronawirusem.

Utwór „Hey Joe” zabrzmiał w nowej wersji  „Hey Joe- A new story”! z pozytywnym tekstem Leszka Cichońskiego. Tekst ten jest ułożony w kształcie gitary na oficjalnym plakacie  GRŚ 2021.

Po zakończeniu Festiwalu Leszek Cichoński powiedział- :  Jesteśmy szczęśliwi, że po roku przerwy, przy stale zmieniających się okolicznościach związanych z pandemią, udało nam się spotkać na Pergoli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy – mimo innego niż zawsze terminu i miejsca – wzięli udział w Rekordzie, zarówno we Wrocławiu, jak i w sieci. To była wspaniała próba generalna przed pobiciem Rekordu za rok, gdy 1 maja wrócimy na Rynek i zagramy po raz dwudziesty .

www.youtu.be/1SlnNw4NASI