GITROWY REKORD GUINNESSA ZOSTAŁ POBITY!

alt
WARSZTATY DOLNOSLASKI DESANT GITAROWY
Kwiecień 27, 2012
Nunc Tincidunt Elit Cursus
Lipiec 31, 2012

GITROWY REKORD GUINNESSA ZOSTAŁ POBITY!

gitarakwadrat


gitarakwadrat

Pierwszego maja we Wrocławiu po raz kolejny pobito Gitarowy Rekord Guinnessa. Impreza przyciągnęła 7273 gitarzystów, którzy wspólnie zagrali „Hey Joe“ oraz wszystkie inne utwory, których przez ostatnie 9 edycji uczył uczestników imprezy Leszek Cichoński.

Cztery najlepsze wyniki na œwiecie w równoczesnym graniu na gitarze należš do Polaków. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się 6347 gitarzystów, rok póŸniej pojwiło się już „tylko“ 4597 osób. Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu „Hey Joe“ zagrało wspólnie 5601 gitar. W 2012 roku Gitarowy Rekord Guinnessa obchodził 10 urodziny, a liczba przybyłych gitarzystów zaskoczyła nawet samych organizatorów. Gitarowa orkiestra, prowadzona przez Leszka Cichońskiego, liczyła 7273 osoby.
Mimo iż wspólnie granie „Hey Joe“ – utworu zaliczanego do Rekordu Guinnessa – miało się odbyć o 16.00, już o 7 rano na wrocławskim Rynku zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy imprezy. „Jechałem całš noc pocišgiem, ale nie wyobrażam sobie Rekordu beze mnie“ – mówił Maciek z Siedlec. Przed 8.00 pojawiły się też 2 siostry z Bogatyni: „Chciałyœmy być póŸniej, ale miałyœmy tylko jeden autobus, i to o 4 rano. Nie było się nad czym zastanawiać.“
Około południa nie można już było znaleŸć miejsca w okolicach Rynku, w którym nie znadowałyby się osoby z gitarami. Swojego wrażenia rozmachem imprezy nie kryli także goœcie specjalni Thanks Jimi Festival. Leon Hendrix powiedział, że nie miał pojęcia, że w Polsce jest tak wiele fanów gitary, a Marcus Miller, widzšc niekończšcy się tłum gitar, zagrał o jeden utwór więcej.
Podczas pierwszego dnia Thanks Jimi Festival wystšpili m.in. Leszek Cichoński, Bernie Marsden (gitarzysta Whitesnake), gitarzysta i wokalista Gwyn Ashton, jeden z najlepszych gitarzystów grajšcych w stylu Jimiego Hendriksa – Stan Skibby oraz Muniek Staszczyk, Wojciech Pilichowski, Tomek Lipa Lipnicki, a także Michał Urbaniak i Michał Jelonek.
Gwiazdš wieczoru był zespół EUROPE. A jeszcze dziœ na Wyspie Słodowej wystšpiš Zdenek Bina Acoustic Project, Marek Napiórkowski Trio feat. Artur Lesicki, Wojtek Pilichowski & Pi Electro Step feat. Leszek Możdżer oraz MARCUS MILLER & BAND.
Serdeczne dzięki dla Wszystkich Gitarzystów, którzy wzięli udział w Festiwalu! Ustanowiliœmy kolejny Rekord Œwiata! Ale pamiętajcie: za rok znów się spotykamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *